Flacăra Grindeni are de acum casă nouă

Încă din numărul trecut am informat despre dorința primarului de se construi vestiare pentru baza sportivă din Grindeni. Planul a fost deja pus în operă, iar rezultatele sunt monitorizate atent. Vestiarele sunt gata, trebuie doar conectate la rețeaua de apă și electricitate. Ultimele amănunte înaintea dării in folosință sunt analizate la fața locului, pentru a preveni surprizele neplăcute. Cetățenii din Grindeni vor avea la dispoziție nu doar un teren de fotbal dotat cu toate cele necesare ci și o mini bază sportivă pe care o vor putea folosi pentru a-și întreține forma fizică și sănătatea. Cum a promis, încă de la preluarea mandatului, primarul Emil Florin Mocan este o hotărât să schimbe fața Grindenilor dar și a întregii comune Chețani. Conceptul de dezvoltare durabilă se materializează nu numai în atenția cu care este privită partea economică ci și prin modul echilibrat în care se pun la dispoziția cetățenilor utilitățile necesare unui trai mai bun. Echipa de fotbal Flacăra Grindeni va avea la dispoziție un teren și o bază sportivă bine dotate iar susținătorii ei au motive întemeiate să stea lângă echipă pe tot parcursul viitorului campionat.