Lucrările la Centrul medical Hădăreni au ajuns la acoperiș

Centrul medical din Hădăreni este o realitate palpabilă. La începutul lunii august, când am vizitat șantierul, constructorii lucrau un acoperiș. Lucrările sunt în grafic și se execută la un bun nivel calitativ. Nu peste multă vreme, cetățenii vor putea beneficia de această utilitate absolut necesară pentru comunitate. Este reconfortant să constatăm că mai sunt lucruri care merg bine, că există lucrări care respectă planificarea. din toate punctele de vedere. De altfel, ca toate șantierele de pe cuprinsul comunei, și acesta a fost îndeaproape monitorizat de către edilul Emil Florin Mocan. Eventualele probleme au fost anticipate și rezolvate încă înainte de a-și face simțită prezența. Cum s-ar spune, lucrurile bine făcute sunt, de la început, bine bine planificate, bine executate. Desigur, urmează și finisajele, dotarea și amenajarea interioară precum și completarea personalului sanitar. Toate sunt avute în vedere de către primar și nu avem îndoieli referitoare la realizarea lor.