În prezența unui numeros public de prichindei, însoțiți de părinți și bunici, am inaugurat parcul de agrement și joacă de la Chețani, prilej cu care am putut aduce la cunoștința cetățenilor și vestea primită din partea Ministerului Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene: comuna noastră beneficiază de finanțare prin PNDL 2017-2020 pentru  „Îmbunătățirea infrastructurii rutiere în comuna Chețani cu valoarea alocată din bugetul de stat de 6.635.787,48 lei”.

Sumele sunt alocate prin OMDRAPFE nr. 3698/18.07.2017.

Documentația completă ( tehnico-economică, deviz general, acte administrative) referitoare la aceste obiective urmează a fi elaborată și transmisă MDRAPFE, până la 31 octombrie. La finalul scurtelor alocuțiuni, cei mici s-au bucurat de înghețată, suc și lebeniță, puse la dispoziție de primărie, prin grija unor sponsori inimoși.

Mai multe poze puteti vedea accesand acest link.